Aİ Ukraynanın kəşfiyyat məlumatlarına çıxışını genişləndirəcək
Bəyəndim (0) Bəyənmədim (0)
Ukrayna prezidenti Vladimir Zelenski avropalı tərəfdaşlarla Kiyevin onların kəşfiyyat məlumatlarına çıxışını genişləndirmək üçün razılığa gəldiyini söylədi. RİA Novosti xəbər verir ki, bu barədə o, “istəklilər koalisiyasının” sammitinin yekunlarına həsr olunmuş brifinqdə bildirib.
“Biz bəzi ölkələrdən olan tərəfdaşlarla da razılaşdıq, indi deməyəcəyəm, genişləndirmək haqqında, bu, Avropanın təşəbbüsüdür, Ukraynanın kəşfiyyat məlumatlarına çıxışıdır”, - dövlət başçısı bildirib.
Onun sözlərinə görə, məsələ həm də Kiyevin avropalı tərəfdaşlarının malik olduğu müvafiq texnologiyalara və peyklərə çıxışına aiddir.
Martın 27-də Parisdə Ukraynaya yardım etmək istəyənlər koalisiyasının sammiti keçirilib. Görüşdə NATO-nun baş katibi Mark Rutte, Aİ ölkələrinin və Kanadanın bir sıra liderləri iştirak ediblər. Tərəflər təkcə Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin (AFU) gələcəyini deyil, həm də ölkəyə sülhməramlı kontingentin göndərilməsini müzakirə ediblər. “İstəyənlərin koalisiyası”na görə, bu, sülh əldə edildikdən sonra ölkəyə mümkün hücumu istisna etmək üçün edilməlidir.